Встановлення сабвуфера в BMW e39 зі штатною магнітолою.


Особисте
20 січня
gregoryakdimka
власник BMW 5 series E39

Трохи не вистачало об'єму музики в салоні.

Вирішив придбати "сабвуфер під сидіння" - активний сабвуфер в закритому корпусі на 80Вт в номіналі. (Skylor bs-200) куплений з рук на ОЛХ. (про, що в котре пошкодував).

Публікація


Виявився не працюючим, хоча живлення було. (індикатор горів але аудио-сигнал не приймав, як виявилось згодом приймав та не відтворював).

Було прийнято рішення розібрати та переглянути внутрощі, і було виявлено, що один із конденсаторів, мабуть через вібрацію, втратив контакт. Перепаяв всі доступні місця пайки, зібрав і чудо сталося - почав працювати, що правда тільки Low lvl (в народі - "тюльпани"), мені достатньо.

Публікація

Публікація


Зібрав, перевірив і розібрав ще раз, щоб проклеїти двостороннім скотчем контур нижньої та верхнньої частини корпусу бо пробивався вітер і створював зайві звуки.

Нарешті приступив до встановлення в автомобіль. Спочатку була ідея встановлювати його під сидіння штурмана, для зручного прокладання силового "+" від блоку тугоплавких запобіжників в порозі під ногами штурмана, але випадково виявив, що сабвуфер ідеально поміщується в нішу для підлокотника заднього ряду (мінус - підлокотик більше закриватися не буде).

Публікація


"+" через запобіжник в такому випадку було прийнято рішення брати напряму від акумулятора, "-" одразу звідти ж. Аудио-сигнал взято паралельно від лівого заднього динаміку (щоб до нього дістатися довелося знімати задній ряд повністю та задню полку для того щоб гарно прокласти провід). Далі треба було знайти "remote" (синій провід від магнітоли по європейському стандарту) так як магнітола штатна, "remote" взяв від пучка проводів, що йдуть до "CDchander" в багажнику з протилежного боку від аккумулятора.

Публікація


Озброївшись вольтметром виявив, що при увімкненому замку запалювання на 1 та 2 діленні "+12" приходить по "фіолетовому з білим" дротові, звідти і підмотався.

Публікація


Так як аудио-сигнал у нас приходить по High рівню, напряму від динаміку, а сигнал на сабвуфері приймається через "тюльпани", було придбано "High to Low lvl adapter" для пониження рівня сигналу.

Публікація


Приступив до встановлення сабвуфера на своє потенційне місце. Для цього в корпусі саба є різьби, куди було встановлено шпильки, а в щиті заднього ряду просверлено отвори для них та для прокладки "+, -, +12". Все під'єднав, перевірив, встановив на місце та з багажного відсіку закріпив гайками.

Публікація


Сказати, що активний 80Вт в номіналі створює якийсь "вітер" не можна але об'єму звуку в салоні додає за рахунок чіткого підсилення, що для мене стало несподіванкою для такого виду сабвуферу, від 30Hz, та штатна аудиосистема е39 заграла подорожче, а саме...

Вартість сабвуфера з доставкою: 1500 грн.

Вартість Adapter High to Low з доставкою: 400 грн.

Дроти й розхідники: ~100 грн.

BMW 5 series E39