Реставрація автомобільної шкіри


Сервіс
25 вересня 2022
ROst.ADventure
власник Mercedes-Benz E-klasse W124

та

VAZ (Lada) 2108 Львів
Публікація


Так, перешити краще, якщо, звісно, якісно перешити. Але:

- зараз сезон, ти катаєш практично щодня і не хочеш знімати кермо, везти, а може навіть відсилати в інше місто на декілька днів, а то й на тиждень-два, поставивши машину “на прикол”,

- пошкодження незначні, не перешивати ж все наново кожного разу, як зробиш подряпину,

- хочеш поміняти кермо/ручку, і поки шукаєш нове, їздити ж треба,

- просто може бракувати грошей, бо на черзі більш важливі речі, тому прикрашання салону відкладається на колись потім...

Причин може бути чимало, чому з’явиться необхідність відремонтувати вироби зі шкіри. А мені ще й було цікаво розібратись в технології. І як раз було на чому експериментувати, бо купив я машину з чохлом на кермі, і натягнули його не випадково. Після того, як зняв це неподобство зі шкіри дикого дермантина і помив мерседесівську шкіру, картина була не дуже весела, хоча з іншого боку, не було якихось критичних пошкоджень - куски шкіри ніхто не повигризав, виднілись лише тріщини, а це вселяло надію.

Для ремонту шкіри є декілька основних препаратів та інструментів: шпатлівка по шкірі, рідка шкіра, фарба, губка для нанесення і абразив. Одразу наголошу, що це не професійний ремонт, там дещо інші підходи і інші, значно дорожчі матеріали, купувати які в силу цієї їх вартості не має смислу для незначних локальних робіт. Та, як виявив на практиці, навіть ткий простий підхід може дати дуже непогані результати. Отже.

Шпатлівка потрібна, коли пошкодження значні. У моєму випадку їх не було, тому не використовував. Рідка шкіра, такий спеціальний лак, яким заливають незначні тріщини і замазують сильні потертості. Продається вона в різній тарі, але для невеликих виробів вистачить невеликої баночки, укомплектованої одразу пензликом, що зручно.

Публікація


Фарба є глянцева, є матова. Для отримання різних ефектів їх можна суміщати.

Публікація


Усі препарати на водяній основі, сохнуть дуже швидко, що зручно, реально за один вечір все зробити і наступного дня спокійно крутити відремонтоване кермо.

З інструментів: абразив, можна звичайним дрібним наждачним папером, але краще спеціальною типу губкою абразивною, називається скотч-брайт, вона не забивається в процесі, і дрібнопористий поролон для нанесення фарби, можна купити такі поролончики, наклеєні на пластикову ручку для нанесення пасти на взуття, наприклад. Мені просто подарували кусок дуже хорошого в додаток до купленої фарби. Саме губка, тому що пульверизатор незручний для дрібної роботи, якщо поправити треба щось локально, і якщо той же руль робити, не знімаючи з машини.

Спершу поекспериментував з фарбою на старому гаманці. І результат вселив надію.

Стан "до":

Публікація


І стан "після":

Публікація


(upd. До речі, з моменту пофарбування гаманця і, відповідно, написання цієї статті, користуюсь ним уже пів року, і лише зараз починають знову з'являтися перші незначні потертості, що підтверджує дієвість методу).

Отже, моє кермо після того, як його помив, дав висохнути і уже шліфанув.

Публікація


В основному постраждав верх керма, який постійно під сонячними променями. Спочатку на всю потріскану і зношену поверхню наніс рідку шкіру декілька раз, даючи кожному шару висохнути. Після висихання, перед нанесенням наступного обов’язково перематовую, ну, тобто, легко шліфую, щоб максимально згладити поверхню. Останній нанесений шар рідкої шкіри, перед фарбуванням теж перематовую.

Сам дивуюсь, але цей лак добре схопив шкіру, позаливав усі тріщини і утворив щось вроді досить міцної, еластичної плівки на поверхні.

Публікація


Дуже важко смарфоном сфотографувати шкіру, яка сильно блікує, навіть якщо матова. Тому майте на увазі, вживу воно виглядає краще, ніж на фото :)

Спершу спробував пофарбувати лише глянцевою фарбою, але кермо стало подібне на лакові мешти :) що мене не дуже влаштувало, тому перефарбував поверх матовою, тепер в сам раз.

Публікація


З моменту цих маніпуляцій проїхав уже більше тисячі кілометрів, на разі нічого не облізло, фарба тримається, руки не чорніють :)

Так само відремонтував ручку коробки передач, вона була сильно затерта, при чому нерівномірно, що ускладнило процес реставрації. Я забув зробити фото початкового стану, спохопився, коли уже виконав частину роботи. В середині процесу це виглядало так:

Публікація


Ну а кінцевий варіант: просто нормальна шкіряна ручка.

Публікація


Звичайно, відремонтована шкіра - це не нова, вона, думаю, не служитиме так довго, але технологія цілком має право на життя. І просто незамінна для усунення незначних пошкоджень, які рано чи пізно з’являться.

Цією ж фарбою можна дуже непогано освіжити і сидіння, прибравши незначні потертості.

Теж варіант "до":

Публікація


Та "після":

Публікація


На фото здається, ніби залишились трохи тріщинки, але це просто блікує світло на морщинах.

Ну і не забуваємо хоча би пару раз на місяць обробляти всю шкіру в автомобілі так званим молочком для шкіри, щоб вона не пересихала і не почала тріскатись.

Mercedes-Benz E-klasse W124

Coupe