Регулювання тросів механізму перемикання передач


Ремонт
29 січня
Rainybat
власник Opel Vectra C Конотоп

З часом перша і задня передачі почали вмикатися з певним зусиллям. Зважаючи на вік авто зрозуміло що деталі зношуються і потребують заміни, але дослідивши питання виявилося що також є необхідність в процедурі регулювання механізму. Тим паче що рекомендується це робити після зняття коробки передач, чого я не робив.

Для початку треба зробити доступ до механізму куліси. Тут у мене основна проблема була зняти попільничку. На форумах кажуть що достатньо просто потягнути її вгору але таким способом вона ніяк не хотіла вийматися, а от коли підняв кожух і навпомацки втиснув фіксатори все дісталося дуже легко. Розміщення фіксаторів на фото нижче

Публікація

Публікація

Публікація


Для зручності треба також зняти металеву деталь між нішами попільнички і кожуху важеля перемикання передач. Далі треба від'єднати фіксатори тросів, одною рукою притримуючи фіксатор а іншою від'єднати замок до звуку клацання. Так виглядає від'єднаний фіксатор

Публікація


Після цього троси будуть вільно рухатися

Публікація


Тепер від'єднуємо застібки кільця механізму блокування задньої передачі. Це можна зробити тільки якщо підняти важель наче збираємось ввімкнути задню передачу. Мені довелося повністю зняти ручку бо інакше застібкам не вистачало місця щоб вивільнитись.

Далі потрібно зачепити кільце з отвором зліва як на фото

Публікація

Публікація


Тепер йдемо під капот і робимо доступ до механізму на коробці. Там є спеціальний отвір у корпусі і рухомій частині для фіксатора. У якості фіксатора я використав свердло діаметром 5мм.

Публікація


Тепер коли механізм на коробці і куліса зафіксовані у своїх початкових положеннях треба замкнути застібки тросів з боку куліси, після чого можна виймати фіксатор з боку коробки, вивільнити кільце блокування задньої передачі і застібнути його назад. Перевіряємо як вмикаються передачі і збираємо в зворотній послідовності. Тепер всі передачі стали вмикатися з однаковим зусиллям, тож можна вважати що це фікс. Можливо комусь знадобиться.

Opel Vectra C Restyling

1.9DTH