Як впливає малюнок протектора на рух авто


Особисте
24 січня

В чому різниця? Та у всьому. Давайте розбиратись 👇

▪️ Симетричний не направлений малюнок:

Шини з таким протектором вважаються універсальними, оскільки підходять для поїздок будь-якими видам дорожнього покриття. Цей рисунок наносять як на літні, так і на зимові покришки. До переваг схеми можна віднести: можливість пересування в змішаних циклах, забезпечення високого акустичного комфорту і хорошої керованості.

▪️ Симетричний направлений малюнок:

Це один з найпопулярніших і затребуваних типів рисунка протектора, який ще називають «дощовим», оскільки схема розташування заглиблень забезпечує якісне зчеплення з мокрим покриттям дороги. Втім, такі покришки гарантують стабільну курсову стійкість і керованість автомобілем при пересуванні як по викатаному снігові, так і по сухому асфальту. Як стверджують фахівці, симетричний направлений рисунок відмінно підходить для автошин, що експлуатуються в умовах української зими, оскільки він забезпечує ефективне відведення снігової каші, показує хороші результати при пересуванні по льоду і рідкому бруду.

▪️ Асиметричний не направлений:

Така модифікація показує максимальний рівень продуктивності при швидкісній їзді, забезпечуючи якісне динамічне маневрування. Цей тип рисунка протектора найчастіше застосовують при виготовленні покришок для спортивних автомобілів, елітних спорткарів і машин преміумклас.

▪️ Асиметричний направлений малюнок:

Шини з таким рисунком протектора почали випускатися вже у 2000-х роках, але і сьогодні вони зустрічаються вкрай рідко. Причиною низької популярності є складності з монтажем та обслуговуванням авто. Так, проблеми виникають при установці «запаски», адже конкретні покришки можуть підходити тільки для певної осі (враховується як зовнішнє або внутрішнє положення, так і напрямок руху).

Возити з собою кілька запасних коліс затратно і незручно, тому покришки з асиметричним направленим рисунком і використовуються рідше.

Не забудь про 🖤 якщо було цікаво.

З вами — CarDon 🏆

Публікація

Публікація

Публікація

cardon_auto
власник BMW 3 series E46 Київ