Повернуто до життя регулювання холостого ходу. Отже раніше була згадка про ...


Поломка
2 січня
roman.if47
власник Renault 21

та

Ford Focus II Restyling Івано-Франківськ

Повернуто до життя регулювання холостого ходу.

Отже раніше була згадка про те що нема холостого ходу, на холодну обороти 500-600 на прогрітому доходили до 1500.

В блоці керування була згорівша мікросхема котра відповідає за клапан ХХ.

Публікація

Публікація


Як видно з фото, маркіровки мікросхеми вже нема. Отже почав пошуки в інтернеті, що там мало бути. На одному орківському ресурсі знайшов статтю що рідної мікросхеми нігде нема в продажі, на неї навіть даташиту нема. Автор статті дослідив що туда встає TDA2004, так це старий аудіо підсилювач, взагалі музейний варіант. Дослідив схему включення в самому блоці та даташит вияснив що так, він цілком може там працювати, і дійсно працює там як підсилювач сигналу. Щож, пішов в радіо магазин, там на мене глянули квадратними очима, типу який я такий музейний експонат ремонтую, бо як правило там я беру відносно свіжі компоненти. Розказав куда мені треба, то очі набрали невідомої мені фігури )))), але запропонували як варіант TDA2005 така сама мікросхема, таке саме включення , тільки потужніша. Якщо 04 2х10ват то 05 2х20, врахувавши як він працює, і що він взагалі працює в лінійному режимі (сучасні клапани і регулятори працюють на Широтно Імпульсній Модуляції) лінійний багато "лишньої" енергії розсіює в тепло. Отже потужніша витримає більше. Стару випаював кусками.

Публікація


Було пошкоджено декілька доріжок та гільз під пайку. Що доволі легко було зремонтовано та підпаяно.

Публікація

Публікація

Публікація


Корпус мікросхеми є мінусом, тому я зрізав ізолюючу термопрокладку і мікросхему поставив напряму до радіатора через термопасту, щоб максимально забеспечити відвід тепла. Також в процесі було відновлено ще декілька згорівших доріжок в блоці керування.

Перший запуск і ура!!! Двигун стартанув на 2000 обертів і плавно впав до 1200. Але на цьому всерівно не настав фінал. нижче 1200 оберти не падали навіть під навантаженням, тобто блок керування свідомо тримав 1200. Так як діагностику на даний момент підключити не мож, потрібен спеціальний адаптер, а в продажі нема і самому паяти лінь, тому чіпляюсь за досвід. Завишені оберти блок керування може тримати тільки в тому випадку, коли не бачить що двигун прогрітий. Перевіряю датчик температури, і їду за новим.

Проставив новий, оберти на прогрітому впали до 900 але робота всерівно незадовільна, почали плавати обороти з киданням чорного диму, ясно поняв лямбда... При спробі підключитись до лямбди виявив обірвані дроти, дитяча гра, лямбда виявилась живою, тож відновив проводку. І чудо, плавання пропало, але залишились неполадки. Тугувата реакція на педаль, досить повільна реакція лямбди, після прогазовки, лямда довгуватий час показувала багату суміш. Знову досвід, хто в нас іще відповідає за "готування" суміші? Правильно, датчик температури повітря на впуску. Перевірив датчик, живий, блін, не вгадав? Перевірив проводку до блоку керування, о обрив. знайшов-зробив... Все, ну майже все, робота майже ідеальна, але оберти гуляють в районі 900-1000 обертів, не плавають, а собі коли як стануть, і чується в роботі звук як регулює суміш по лямбді. Тобто банально багато повітря. На холостому клапан регулювання перекрити повністю. Дросельна. Ну поїхали...

Пройшло 2-3 дня і взявся за дросельну.

Дросельна вже знята і...
Дросельна вже знята і...

Публікація


Ось такий у нас зазор, ну ясно що холостого не буде. Помив, почистив, попрацював напильником, виготовив одну шайбочку нову (осьове положення заслонки). Фотографувати не мав часу.

Нікому нічого не нагадує?
Нікому нічого не нагадує?


Після встанловлення, зразу відмінна робота, і відмінний холостий хід, 800 обертів без гуляння. 1500 при холодному запуску, швидке падіння до 1200 на прогрів, і спадання до 800 на прогрітому. Правда радість тривала не довго бо через кілька днів лямбда таки віддала богу душу, згорів нагрівач, але сама лямбда залишилась жива, тому поки катаюсь так бо "незручність" з провалами рівно до того моменту поки не нагріється вихлоп, дальше лямбда входить в роботу і все гуд.

В кінцевому результаті дуже задоволений, хоть і старе відро, але після проведених робіт, їде дуже бодро, на холостому ході двигуна практично не чути, розхід пального по місту впав десь до 8л на 100, але це попередній не точний результат.

Ну а наразі в мене поки що все. На момент написання статті я вже встиг побувати в ДТП але про це напишу пізніше. Заздалегідь скажу що Рено то є танк. )))

Renault 21

Писька ;-)