Varajet 2 інструкція, діагностика, схеми,з двигунами 18S, 20N та 20S


Інше
26 грудня 2023
Nicolai
власник Opel Kadett D Одеса

Ці інструкції стосуються лише карбюраторів Varajet, встановлених у моделях Manta/Ascona B та Rekord E з двигунами 18S, 20N та 20S. Деталі цих інструкцій щодо тестування, які стосуються моделей з переднім приводом (Kadett D, Kadett E, Ascona C), були опущені. =( "Хотя вони однакові всі в звгальному"

Карбюратор Varajet II — це карбюратор із низхідним потоком від Рочестера з діаметром впускного колектора 35 мм на першому ступені та 46 мм на другому ступені. Дросельні заслінки першого і другого ступенів механічно з'єднані послідовно за допомогою відповідної тяги.

Карбюратор складається з трьох основних частин: кришки карбюратора, чаші поплавця та корпусу дросельної заслінки, які виготовлені за допомогою лиття алюмінію під тиском.

Карбюратор Varajet оснащений автоматичним запуском у всіх обладнаних ним автомобілях, за винятком Varajet II в двигуні Opel Kadett D і 13S з 09/82.

1 Вакуумний поршень
2 Заслінка
3 Кришка карбюратора
4 Корпус поплавця
5 Деталь дросельної заслінки
6 Дросельна заслінка 1-го ступеня
1 Вакуумний поршень 2 Заслінка 3 Кришка карбюратора 4 Корпус поплавця 5 Деталь дросельної заслінки 6 Дросельна заслінка 1-го ступеня


На першому ступені концентрично розташовані три повітряні воронки (вентурі), які забезпечують двигун однорідною паливно-повітряною сумішшю в нижньому і верхньому діапазоні неповного навантаження.

У верхньому діапазоні навантажень з високим прискоренням і високими обертами двигуна потреба повітря в паливі покривається вмиканням другого ступеня. У другому ступені використовується принцип пружинної повітряної заслінки, що забезпечує дуже хороший перехід від першого до другого ступеня.

Автоматичний запуск карбюратора Varajet контролюється біметалевою пружиною, яка електрично нагрівається через елементи PTC (позитивний температурний коефіцієнт).

Поплавкова камера розташована посередині і має цільний суцільний поплавок.

Паливний фільтр розташований на паливному патрубку корпусу поплавця. Він легко доступний для чищення або заміни. Карбюратор має сім робочих систем. Це:

1. Поплавкова система

2. Система холостого ходу та зворотного змішування

3. Система основного жиклера I. Ступінь 4. Система головного жиклера

II.

Нижче наведено докладний опис усіх операційних систем для швидкої діагностики, а також простого обслуговування та усунення несправностей.

Будова і режим роботи

1. Поплавкова система

1 Вентиляція поплавкової камери
2 Поплавок
3 Наповнювач
4 Голка поплавця
5 Сідло клапана
6 Гайка, паливний впускний отвір
7 Паливний фільтр
8 Поплавкова камера
1 Вентиляція поплавкової камери 2 Поплавок 3 Наповнювач 4 Голка поплавця 5 Сідло клапана 6 Гайка, паливний впускний отвір 7 Паливний фільтр 8 Поплавкова камера


Завдання поплавкової системи — підтримувати постійний рівень палива в карбюраторі. Система складається з поплавкової камери (8), поплавця (2), голки клапана (4) і сідла клапана (5), паливного фільтра (7) і заливної горловини (3). Поплавок (2) виготовлений із міцного пластику із закритою коміркою. Наповнювач (3), пластикова формована частина, обмежує місткість камери поплавця (8).

Паливо, що подається паливним насосом, проходить через фільтр (7) і відкритий поплавковий голчастий клапан (5) у поплавкову камеру (8). Поплавковий голчастий клапан (4) обмежує кількість палива до заданого рівня. Якщо під час роботи двигуна з камери поплавця (8) видаляти паливо, рівень палива падає, а разом з ним і поплавок (2). Поплавковий шарнір піднімає голку поплавця (4) з гнізда (5), щоб паливо могло текти.

Поплавкова камера вентилюється від повітряного фільтра через вал у кришці карбюратора (внутрішня вентиляція).

2. Система холостого ходу та система реміксування

1 Розподільний канал
2 Кришка
холостого ходу 3 Отвір для повітря байпаса
4 Гвинт контролю суміші
5 Випуск суміші
6 Отвір байпасу
7 Трубка холостого ходу
1 Розподільний канал 2 Кришка холостого ходу 3 Отвір для повітря байпаса 4 Гвинт контролю суміші 5 Випуск суміші 6 Отвір байпасу 7 Трубка холостого ходу


Коли двигун працює на холостому ходу, паливо всмоктується в поперечний канал через трубку холостого ходу (7). Повітря виходить із отвору для повітря холостого ходу та змішується з паливом, утворюючи емульсію. Ця емульсія досягає низхідного каналу через розподільний канал (1). Звідси емульсія проходить через гвинт контролю суміші (4) і надходить у впускний колектор.

Гвинт регулювання суміші (4), який дозує вихідну кількість залежно від положення дросельної заслінки, встановлений на заводі та закріплений пластиковим ковпачком (зелений). Згодом більше не потрібно змінювати положення дросельної заслінки або гвинт регулювання суміші, оскільки зміни швидкості через різне тертя двигуна можуть бути компенсовані системою повторного змішування.

1 Канал розподілу
2 Отвір для повітря
3 Насадка для суміші
4 Канал
для суміші 5 Гвинт контролю суміші
6 Занурювальна трубка (система холостого ходу)
1 Канал розподілу 2 Отвір для повітря 3 Насадка для суміші 4 Канал для суміші 5 Гвинт контролю суміші 6 Занурювальна трубка (система холостого ходу)


Система повторного змішування також отримує паливо через непрацюючу занурювальну форсунку.

Паливо, яке дозується через змішувальну форсунку (3), надходить з розподільного каналу (1) в канал змішувача (4). Через калібрований отвір (2) подається повітря, яке змішується з паливом у змішувальному каналі (4). Ця емульсія обертається навколо дросельної заслінки першого ступеня безпосередньо у впускний колектор.

Потік дозується за допомогою шнека, «гвинта контролю суміші» (5).

Система повторного змішування сконструйована таким чином, що, незалежно від обсягу повторного змішування, на холостому ході забезпечується майже постійна частка CO у вихлопних газах, тобто корекція швидкості можлива за допомогою гвинта керування повторним змішуванням без зміни викидів вихлопних газів. .

Гарячий клапан холостого ходу

Гарячий клапан холостого ходу розташований на поплавковій камері карбюратора Varajet і сполучається з каналом, який обходить дросельну заслінку першого ступеня. Управління клапаном здійснюється біметалевою пружиною. При високій температурі навколишнього середовища гарячий клапан холостого ходу відкривається і дозволяє додатковому повітрю надходити у впускний колектор. Це нейтралізує ефект збагачення, який виникає, коли двигун працює дуже гаряче, і спричинений тиском парів палива в корпусі поплавця під час холостого ходу.

Коли двигун прогрітий, гарячий клапан холостого ходу закритий. Під час регулювання холостого ходу гарячий клапан холостого ходу завжди повинен бути закритий.

3. Головна жиклерна система 1 ступеня

Дросельні заслінки першого і другого ступенів з'єднані механічно послідовно. Другий ступінь відкривається за допомогою системи важелів за допомогою важеля газу першого ступеня, коли він відкритий приблизно на 2/3.

Однак дросельна заслінка другого ступеня може відкритися тільки в тому випадку, якщо замок, встановлений на валу дросельної заслінки, був вимкнений системою автоматичного запуску після відкриття заслінки стартера.

1 Випускна труба суміші
2 Повітряна воронка (потрійна концентрична трубка Вентурі
3 Дросельний клапан I. Ступінь
4 Привідний важіль
5 Стопорний гвинт дросельного клапана
6 Головний паливний канал
7 Клапан часткового навантаження (герметичний)
8 Головний жиклер
9 Голка часткового навантаження
10 Повітряний отвір
11 Повітряний отвір
1 Випускна труба суміші 2 Повітряна воронка (потрійна концентрична трубка Вентурі 3 Дросельний клапан I. Ступінь 4 Привідний важіль 5 Стопорний гвинт дросельного клапана 6 Головний паливний канал 7 Клапан часткового навантаження (герметичний) 8 Головний жиклер 9 Голка часткового навантаження 10 Повітряний отвір 11 Повітряний отвір


Жиклерна система першого ступеня забезпечує двигун паливом між перехідним і повним діапазоном навантаження.

Ця система працює, коли швидкість повітря у воронці вторинного повітря (2) – потрійна концентрична система Вентурі – створює достатньо великий негативний тиск на виході суміші, щоб підтримувати потік палива з випускної труби суміші (1).

При менших навантаженнях двигуна негативний тиск у впускному колекторі є відносно високим через положення дросельної заслінки (3). Це діє на поршень і тягне його вниз проти сили пружини. Це штовхає голку часткового завантаження (9) вниз у основне сопло (8). Паливо дозується між голкою часткового завантаження (9) і основним соплом (8).

Паливо, що протікає через основне сопло (8), спочатку проходить через основний паливний канал (6) і перемішується з повітрям, що надходить через повітряний отвір (11) і через повітряний отвір (10).

Від’ємний тиск, що діє на виході суміші, завдяки високій швидкості повітря піднімає паливно-повітряну суміш із вихідної труби суміші (1), де вона розпилюється з повітрям, що надходить, і подається у впускний колектор.

При більшому відкритті дросельної заслінки на першому етапі розрідження у впускному колекторі падає, пружина штовхає поршень і, таким чином, голку часткового навантаження (9) з головного сопла (8) вгору, так що більше палива тече в основний паливний канал (6) і, отже, більше вмісту паливної суміші у вторинну повітряну воронку (2).

Паралельно з паливом, що протікає через головну форсунку, керовану голкою, часткова кількість палива також надходить в основний паливний канал через регульований голчастий клапан (7). Ця додаткова кількість, яка встановлюється на заводі, дозволяє точно регулювати подачу суміші в систему головних форсунок першого ступеня та дозволяє підтримувати мінімальні викиди забруднюючих речовин у ефективній зоні першого ступеня. Цей голчастий клапан закривається металевою заглушкою після виготовлення карбюратора, і пізніше він стає недоступним.

4. Головна струменева система II ступеня з перехідною системою

Система основного жиклера другого ступеня забезпечує додаткове збагачення суміші при сильному розгоні та при роботі у верхньому діапазоні обертів. Більш збагачена суміш подається системою головного жиклера в першу і другу ступені карбюратора.

Другий ступінь містить дросельну заслінку (4), заслінку (3) з пружиною заслінки (2), кришку форсунки (6) і голку повного навантаження (1), прикріплену до заслінки (3).


1 Голка з повним навантаженням II.ступінь
2 Пружина заслінки заслінки
3 Заслінка заслінки
4 Дросельна заслінка II.ступінь
5 Повітряна воронка II.ступінь
6 Кришка сопла
1 Голка з повним навантаженням II.ступінь 2 Пружина заслінки заслінки 3 Заслінка заслінки 4 Дросельна заслінка II.ступінь 5 Повітряна воронка II.ступінь 6 Кришка сопла


Коли дросельна заслінка ступеня 1 майже повністю відкрита, важіль дросельної заслінки 2 ступеня починає відкривати вторинну дросельну заслінку (4). Оскільки заслінка заслінки (3) все ще закрита через тиск закриття пружини заслінки (2), під нею діє негативний тиск.

Коли різниця тиску досягає певної величини, підпружинена заслінка (3) починає відкриватися. Під час цього відкривання нижній край заслінки (3) звільняє вихід суміші, що складається з кришки сопла (6) і голки повного навантаження (1). З цього витікає достатня кількість палива, що забезпечує безперервний перехід, доки кришка накопичувача (3) не відкриється повністю. Коли кришка для зберігання (3) відкрита, голка для повного завантаження (1) витягується з кришки сопла (6).

Оскільки голка повного навантаження має конічну форму, відкриття заслінки заслінки (3) вивільняє постійно зростаючий поперечний переріз і, таким чином, додається відповідно більша кількість палива, яке змішується з повітрям, що надходить, утворюючи паливно-повітряну суміш. Положення голки повного завантаження (1) у кришці насадки (6) або кріплення та регулювання голки повного завантаження (1) у кришкі для зберігання (3) виконується на заводі та не може бути змінено. Регулювальний гвинт покритий лаком.

Вакуумний переривник (див. систему стартової заслінки), що складається з мембранної коробки з тяговим стрижнем, також впливає на відкриття кришки накопичувача (3).

При раптовому прискоренні, коли дросельні заслінки обох ступенів відкриті, негативний тиск діє під заслінкою (3) і намагається її відкрити. Проте кришка для зберігання (3) все ще заблокована тягою мембранної ємності. Одночасно з відкриттям дросельних заслінок негативний тиск у впускному колекторі падає, пружина долає залишковий негативний тиск у балончику діафрагми, а тяга відпускає зовнішній важіль заслінки заслінки (3). Це викликає демпфування або призводить до затримки відкриття заслінки (3) і забезпечує постійний перехід від першого до другого ступеня карбюратора.

Перехідна система II етап

Для того, щоб між відкриттям дросельної заслінки другого ступеня (5) і заслінкою (4) не було нахилу, другому ступені карбюратора призначена перехідна система. Паливо надходить з камери поплавця через калібрований отвір у циліндр збагачення (1) системи.

Коли дросельна заслінка другого ступеня починає відкриватися, паливо піднімається з вихідного патрубка (3) перехідного збагачення в другий ступінь через занурювальну трубку (2), розташовану в циліндрі збагачення.

Ця додаткова система забезпечує хороший перехід, доки паливо не почне витікати з керованої голкою головної жиклерної системи другого ступеня. Перехідна система використовується, доки дросельна заслінка (5) ступеня II відкрита.


1 Циліндр збагачення
2 Занурювальна трубка
3 Вихідна трубка
4 Заслінка
5 Дросельна заслінка
1 Циліндр збагачення 2 Занурювальна трубка 3 Вихідна трубка 4 Заслінка 5 Дросельна заслінка


5. Повне збагачення

Ця система забезпечує додаткове збагачення при високих навантаженнях двигуна в першому ступені карбюратора.

1 Вихідна труба для збагачення

2 Повітряна перегородка

3 Занурювальна трубка

Система збагачення, яка стає ефективною в діапазоні повного навантаження, складається з каліброваної занурювальної трубки (3), розташованої у поплавковій камері, і випускної труби для збагачення (1) у повітряній воронці. Устя вихідної труби збагачення (1) знаходиться в зоні ослабленого негативного тиску. При низьких і середніх навантаженнях двигуна негативний тиск у цій зоні недостатній для підйому палива з занурювальної трубки (3).

Лише коли негативний тиск досягає цього рівня на вищих швидкостях, він здатний підняти паливо до рівня вихідної труби збагачення (1), і додаткове паливо вивільняється у повітряну воронку першого ступеня. Повітряний отвір (2) у кришці карбюратора пропускає повітря, яке наповнює паливо повітрям і водночас регулює витрату під час роботи системи збагачення при повному навантаженні.

6. Прискорювальна система

Прискорювальний насос забезпечує адаптацію кількості суміші до швидко зростаючого потоку повітря під час раптового прискорення, тобто коли дросельні заслінки швидко відкриваються. Прискорювальна система розташована в корпусі поплавця і складається з підпружиненого поршня насоса (2), зворотної пружини насоса (5) і циліндра насоса, а також клапана всмоктування і тиску насоса.

1 Важіль керування
2 Поршень насоса
3 Пружина насоса
4 Гільза насоса 
5 Пружина зворотного тиску 
6 Всмоктувальний клапан насоса 
7 Клапан тиску насоса 
8 Клапан тиску пружини 
9 Випускний отвір 
10 Компенсаційний отвір
1 Важіль керування 2 Поршень насоса 3 Пружина насоса 4 Гільза насоса 5 Пружина зворотного тиску 6 Всмоктувальний клапан насоса 7 Клапан тиску насоса 8 Клапан тиску пружини 9 Випускний отвір 10 Компенсаційний отвір


Пружина насоса (3) зберігає частину кінетичної енергії під час швидкого натискання поршня насоса (2) і завдяки відстроченому розслабленню забезпечує подачу рівномірної кількості впорскування до всмоктувальної труби через вихідний отвір під час процес прискорення.

При поверненні в положення холостого ходу пружина зворотного тиску насоса (5) штовхає поршень насоса (2) назад у вихідне положення. Паливо надходить із поплавкової камери через всмоктувальний клапан насоса (6) у циліндр насоса під поршнем насоса (2).

Поршень насоса (2) приводиться в дію через важіль насоса (1), який шатуном з’єднаний з важелем дросельної заслінки.

Коли відкривається дросельна заслінка першого ступеня, поршень насоса (2) штовхається вниз за допомогою ланки, і витіснене паливо розпилюється у повітряну воронку першого ступеня через напірний клапан насоса (7) і вихідний отвір. Одночасно всмоктувальний клапан насоса (6) запобігає зворотному витіканню палива в поплавкову камеру.

7. Автоматичний запуск

Карбюратор має автоматичну дросельну систему, що обігрівається двома елементами PTC. Система складається з заслінки стартера, яка розташована в кришці карбюратора в першому ступені, біметалічної пружини, блоку вакуумного переривача, кулачка швидкого холостого ходу і собачки.

Схема автоматичного запуску при
закритих дросельних заслінках і
відкритій заслінці стартера.
1 Вакуумна комірка (витягування)
2 Дросельна заслінка I. Ступінь
3 Дросельна заслінка II Ступінь
4 Заслінка стартера
Схема автоматичного запуску при закритих дросельних заслінках і відкритій заслінці стартера. 1 Вакуумна комірка (витягування) 2 Дросельна заслінка I. Ступінь 3 Дросельна заслінка II Ступінь 4 Заслінка стартера


Вал заслінки стартера знаходиться під натягом спіральної біметалічної пружини, яка реагує на відповідну зовнішню температуру.

Коли двигун холодний, якщо система автоматичного запуску розблокована одноразовим натисканням педалі акселератора, кришка стартера закрита.

Коли біметалева пружина нагрівається, сила закриття зменшується, і заслінка стартера відкривається, доки вона повністю не відкриє повітряний прохід, коли двигун досягне нормальної робочої температури.

При закритій заслінці стартера дросельна заслінка відкривається на зазор, тому що при закритій заслінці стартера важіль дросельної заслінки з регулювальним гвинтом стикається з найвищим кулачком ступінчастого диска. При цьому собачка блокує відкриття дросельної заслінки другого ступеня карбюратора.

Таким чином, негативний тиск, який створюється під час запуску двигуна, може поширюватися нижче закритої кришки стартера. Цей негативний тиск піднімає паливо з воронки вторинного повітря (потрійна система Вентурі).

Публікація


На малюнку показано розташування системи автоматичного пуску при закритих дросельних заслінках і заслінці стартера.

Повітря, необхідне для утворення суміші, всмоктується через заслінку стартера, яка відкривається за рахунок негативного тиску. Це створює дуже насичену пускову суміш, яка дозволяє двигуну безпечно запускатися навіть при дуже низьких температурах. Система автоматичного запуску оснащена мембраною з тяговим стрижнем, який контролюється негативним тиском.

Цей пристрій має завдання трохи відкрити заслінку стартера після запуску двигуна на високих обертах холостого ходу, щоб протидіяти перезбагаченню суміші.

Публікація


На малюнку показано розташування системи автоматичного пуску при закритих дросельних заслінках і підтягнутій вакуумній тязі (частково відкрита заслінка стартера).

Високий вакуум у впускному колекторі, що діє під дросельною заслінкою, спрямовується перед мембраною через отвори та шлангову лінію, і це тягне мембрану за допомогою тяги проти тиску пружини. Цей рух поглинається важелем, який з’єднаний із заслінкою стартера, так що заслінка стартера відкриває зазор.

У той же час задня зігнута частина тяги блокує відкриття кришки стартера другого ступеня.

При включенні запалювання біметалева пружина починає нагріватися. Нагрівання триває до тих пір, поки увімкнено запалювання.

Таблиця усунення несправностей

Цифри, які використовуються в таблиці зліва в таблиці усунення несправностей, представляють оцінку можливих причин помилки, де 1 = найпоширеніша причина, а 2 = друга за поширеністю причина тощо.

Передумовою для використання цієї таблиці є:

З'єднання карбюратора повинні бути ідеальними

Момент запалювання виставлений правильно

Свічки і контакти ідеальні

В карбюраторі є паливо

Відсутність фальшивого повітря в системі приготування суміші

Вихлопна система ідеальна

Податкові часи правильні

Публікація


8. Процес запуску

Холодний старт

Натисніть педаль акселератора один раз повністю. Запустіть двигун. Через 5-10 секунд трохи прискоріть, щоб зменшити швидкість.

Гарячий старт

Утримуйте педаль акселератора наполовину і запускайте двигун. Якщо двигун не запускається, утримуйте педаль акселератора повністю натиснутою та запустіть знову.

9. Перевірте та відрегулюйте карбюратор

Відрегулюйте швидкість холостого ходу та вміст CO у вихлопних газах

Після точного регулювання карбюратора на монтажному стенді і в кінці конвеєра стопорний гвинт дросельної заслінки і гвинт регулювання суміші оснащуються фіксатором.

Гвинт контролю суміші на карбюраторі Varajet не закріплений, оскільки його обертання не викликає істотної зміни вмісту CO у вихлопних газах.

Змінювати налаштування дросельної заслінки зазвичай не потрібно, але на холостому ході необхідно перевірити положення дросельної заслінки, вимірявши розрідження запалювання.

Повертати гвинт контролю суміші необхідно тільки в тому випадку, якщо пропорція CO не відповідає номінальному значенню.

Перед регулюванням холостого ходу необхідно переконатися, що клапанний зазор, момент запалювання та зазор між електродами свічок запалювання відповідають нормам.

Регулювання холостого ходу слід проводити лише тоді, коли двигун нагрітий до робочої температури (температура масла від 60 до 80°C) і встановлений повітряний фільтр.

На автомобілях з автоматичною коробкою передач холостий хід встановлюється в положенні селектора «Р». В принципі, карбюратор повинен бути оснащений синіми запобіжниками після кожного регулювання, яке призводить до видалення запобіжного пристрою втручання.

Підключіть тахометр і тестер CO. Виміряйте швидкість холостого ходу, розрідження запалювання та вміст CO у вихлопному газі.

Якщо швидкість вища або нижча за встановлене значення, швидкість потрібно відрегулювати до заданого значення, відповідно повертаючи гвинт регулювання суміші.

Публікація


Якщо частка CO відхиляється від цільового значення, необхідно зняти запобіжний пристрій над гвинтом регулювання суміші та відрегулювати цільове значення, повертаючи гвинт регулювання суміші відповідним чином. Прикріпіть синій захист від злому.

Публікація


Встановити базовий режим простою

Якщо правильна швидкість холостого ходу - з правильним вмістом CO - не досягається за допомогою процесу, описаного вище, необхідно виконати базове регулювання холостого ходу.

Зніміть жовтий запобіжний ковпачок зі стопорного гвинта дросельної заслінки та встановіть рекомендований вакуум запалювання (10 мбар). Після регулювання прикріпіть блакитний ковпачок. Відповідно відрегулюйте швидкість холостого ходу та вміст CO.

Публікація


Перевірте та відрегулюйте швидкий холостий хід

Обов’язковою умовою для правильного налаштування системи запуску є ідеальний холостий хід при робочій температурі двигуна (температура масла від 60 до 80°C).

Зніміть повітряний фільтр і закрийте вакуумне з’єднання на карбюраторі для повітряного фільтра, що автоматично перемикається. Вимкніть прогрітий двигун.

Автоматичний запуск

Злегка відкрити дросельну заслінку. Розташуйте ступінчасту шайбу так, щоб, коли дросельна заслінка закрита, гвинт регулювання швидкого холостого ходу лежав на другому найвищому кулачку на ступінчастій шайбі. Цей кулачок позначений знаком «2».

Запустіть двигун, не торкаючись педалі газу. Виміряйте швидкість холостого ходу.

Виправлення: якщо є відхилення, задане значення слід відрегулювати, відповідно повернувши гвинт упору швидкого холостого ходу.

Публікація


Відрегулюйте заслінку заслінки

Погане прискорення або відсутність кінцевих характеристик можна пояснити, серед іншого, неправильною амортизацією закрилків.

Зніміть повітряний фільтр. Використовуючи вакуумний ручний насос, застосовуйте вакуум до вакуумної банки, доки тяга не буде повністю затягнута. Тяга повинна залишатися в цьому положенні не менше 30 секунд. Зазор «А» повинен бути від 0,1 до 0,3 мм. При необхідності кінець рульової тяги потрібно підправити.

Публікація


Якщо під час прискорення виникають помилки переходу, незважаючи на правильне налаштування амортизатора, необхідно встановити демпфер, номер за каталогом: 96 009 298, якщо він ще не встановлений. Необхідно враховувати положення установки. Використовуйте новий вакуумний шланг.

Публікація


У карбюраторах для двигуна 18S замість заслінки встановлюється затримковий клапан каталожний номер: 90 001 122. Переконайтеся, що клапан затримки встановлений у правильному положенні: чорні вказівки вказують на вакуумну камеру, білі вказують на всмоктувальну трубу.

Публікація


Перевірка та регулювання пускової системи

Усі випробування необхідно проводити з встановленим карбюратором і заглушеним двигуном. Зніміть повітряний фільтр.

Перевірте свободу ходу люка стартера та елементів трансмісії та, якщо необхідно, зробіть доступ до люка стартера та шатуна.

Автоматичний запуск, перевірка та регулювання зазору заслінки стартера "А" (тягнути вниз).

Помістіть гвинт регулювання швидкого холостого ходу на верхній кулачок ступінчастого шківа. Кришка стартера повинна повністю закриватися. Якщо кришка стартера закрита не повністю - кришка стартера ще тепла - закрийте її гумкою.

Публікація


Застосуйте вакуум до вакуумної каністри за допомогою вакуумного ручного насоса. Між кришкою стартера і стінкою карбюратора повинен бути зазор «А». Виміряйте вимірювальним інструментом або свердлом.

Публікація


Виправлення: Повертайте регулювальний гвинт (стрілка) вакуумного блоку до досягнення зазору «А». Якщо зазор занадто малий, кінець рульової тяги "G" необхідно відігнути назад перед тим, як закручувати стопорний гвинт, щоб був достатній люфт між упором і кришкою щитка для зберігання.

Публікація


Виправлення: Повертайте регулювальний гвинт (стрілка) вакуумного блоку до досягнення зазору «А». Якщо зазор занадто малий, кінець рульової тяги "G" необхідно відігнути назад перед тим, як закручувати стопорний гвинт, щоб був достатній люфт між упором і кришкою щитка для зберігання.

Публікація


Перевірте зазор «В» заслінки стартера за допомогою манометра або свердлильного вала.

Публікація


иправлення: Зняти карбюратор. Зніміть кришку стартера. Загніть шатун між ступінчастим диском і важелем заслінки стартера. Збільшити кривизну стрижня = зазор «B» менший.

Після регулювання відновіть карбюратор і перевірте зазор «A» заслінки стартера та відрегулюйте, якщо необхідно.

Публікація


Перевірте механічне примусове відкриття "C" і відрегулюйте, якщо необхідно

Закрийте кришку стартера (гумку) і повністю відкрийте дросель. Виміряйте зазор "C" заслінки стартера.

Публікація


Виправлення: обережно зігніть штифт «G» праворуч = зазор більший, ліворуч = зазор менший

Публікація


Перевірте час відкриття кришки стартера

Перевірте плавність руху заслінки стартера. Покажчик на кришці стартера повинен збігатися з маркуванням на стопорному кільці згідно з інформацією в технічних паспортах. Коли двигун холодний (кімнатна температура приблизно 20°C), увімкніть запалювання. Приблизно через 3-4 хвилини кришка стартера повинна бути повністю відкрита. Якщо час відкриття становить більше 4 хвилин, кришку стартера необхідно замінити.

Публікація


Регулювання амортизатора газової тяги (тільки на автомобілях з АКПП)

Демпфер газової тяги відрегульовано правильно, якщо штифт демпфера вставлено на 3 мм, коли двигун прогрітий, і на 4 мм у шведських автомобілях. Це відповідає 3 або 4 обертам заслінки.

Для цього послабте кріплення заслінки. Повертайте демпфер назад, доки штифт демпфера не матиме лише легкого контакту з важелем карбюратора. Відкрутіть заслінку на 3 або 4 оберти і зафіксуйте її.

Публікація


Відрегулюйте гвинт регулювання часткового навантаження

Гвинт регулювання часткового навантаження вимірює часткову кількість палива для системи головної голки першого ступеня. Ця величина часткового навантаження встановлена ​​на заводі, а гвинт регулювання часткового навантаження закритий металевою заглушкою. Якщо є скарги, такі як ривки на постійній швидкості, зупинка в діапазоні часткового навантаження або надмірна витрата палива, гвинт регулювання часткового навантаження можна відрегулювати. Проте всі інші роботи, зазначені в таблиці усунення несправностей, повинні бути виконані заздалегідь.

Зняти карбюратор. Витягніть металеву пробку гострим шипом.

Небезпека! Гвинт регулювання часткового навантаження не можна регулювати більш ніж на 1/2 оберту, інакше суміш часткового навантаження зміниться занадто сильно.

Публікація


Збіднена осічка

Поверніть гвинт регулювання часткового навантаження на 1/4 оберту проти годинникової стрілки. При необхідності можна відрегулювати ще 1/4 оберту.

Публікація


Надто висока витрата палива

Поверніть гвинт регулювання часткового навантаження за годинниковою стрілкою на 1/4 оберту (макс. 1/2 оберту). Потім знову вставте металеву заглушку.

3. Зніміть і встановіть карбюратор

Від'єднайте акумулятор, зніміть повітряний фільтр. Зніміть усі лінії, троси Боудена, шланги та лінії, що ведуть до карбюратора. Від'єднати шланги охолодження (підігріву дросельної заслінки).

Публікація


Відкрутіть і зніміть карбюратор. Під час встановлення затягніть гвинти до 8 Нм. Завжди використовуйте нову прокладку фланця!

Публікація


4. Розібрати, почистити і зібрати карбюратор

Автоматичний запуск

Зніміть вакуумний шланг (стрілка). Відкрутіть гвинти на стопорному кільці та зніміть стопорне кільце, кришку стартера та вакуумну коробку.

Публікація


Відкрутіть самоконтрящийся гвинт і зніміть важіль прискорювального насоса.

Публікація


Зніміть фіксатор і від’єднайте стрижень.

Публікація


Відкрутіть гвинти кришки карбюратора та зніміть кришку. Якщо необхідно, зніміть кришку за допомогою викрутки.

Публікація


Витягніть сітчастий фільтр насоса з кришки карбюратора за допомогою гострого шипа.

Публікація


Зніміть поршень і пружину прискорювального насоса.

Зніміть прокладку кришки карбюратора.
Зніміть прокладку кришки карбюратора.

Публікація


Обережно витягніть поршень голкою часткового навантаження, як показано на малюнку.

Публікація


Зніміть поршень із поршневою пружиною та голкою часткового навантаження.

Публікація


Зніміть наповнювальний диск, поплавець із валом поплавця та голкою поплавця.

Публікація


Відкручуємо основний жиклер.

Публікація


Відкрутіть сідло поплавкового голчастого клапана і зніміть його разом з ущільнювачем.

Публікація


Зніміть (витягніть) пластикову ущільнювальну пробку для клапана скидання тиску насоса з пружиною та кулькою.

Публікація


Відкрутіть гайку паливного вхідного патрубка і зніміть фільтр.

Публікація


Відкрутіть частину дросельної заслінки від корпусу поплавця.

Публікація


Чистий карбюратор. Для цього ретельно очистіть усі частини очисним спиртом або спеціальним очисником і продуйте їх стисненим повітрям у напрямку, протилежному до потоку палива. Особливу увагу слід приділяти прискорювальній системі, особливо інжекторній трубці - дивіться малюнок.

Публікація


збірка

Під час складання завжди використовуйте нові прокладки, пластиковий екран і затискач шатуна стартера. Перевірте гільзу поршня насоса та за необхідності використовуйте новий поршень насоса.

Прикрутіть частину дросельної заслінки з новим ущільнювачем до корпусу поплавця. Вставте новий фільтр у паливний отвір і закрутіть його. Вкрутіть основну насадку. Вставте поршень із пружиною та голкою часткового навантаження.

Публікація


Небезпека!

Пластмасове стопорне кільце має бути на одному рівні з поверхнею фланця корпусу поплавця.

Вкрутіть сідло поплавкового голчастого клапана з ущільнювальним кільцем. Запресуйте пластикову ущільнювальну пробку з кулькою та пружиною. Прикріпіть поплавкову голку, затискач усередині, до плеча поплавця. Відстань кліпу може бути від 0,1 до максимум 0,3 мм. Якщо необхідно, знову зігніть, щоб виправити. Вставте поплавок з віссю та прикріпленою голкою клапана в корпус поплавця.

Публікація


Перевірте положення поплавця. Для цього натисніть на вісь поплавця і одночасно на задню частину важеля поплавця, як показано на малюнку. Відстань від верхнього краю корпусу карбюратора до поплавця має бути на зображенні (35 мм від осі поплавця). Щоб виправити це, зігніть важіль поплавця в призначеній точці згину. Вставте наповнювач.

Публікація


Встановіть нове ущільнення на корпус поплавця. Вставте поршень насоса з пружиною в циліндр насоса. Вставте сітчастий фільтр насоса в кришку карбюратора. Одягніть кришку карбюратора і закрутіть її. Переконайтеся, що ущільнювач не зісковзує. Перевірте свободу руху прискорювального насоса. Встановіть важіль прискорювального насоса. Приєднайте з’єднувальний стрижень і закріпіть його новим фіксатором.

Автоматичний запуск - надіти тримач з вакуумним блоком і прикрутити стопорне кільце з кришкою стартера. Переконайтеся, що стопорна пружина B вставлена ​​в важіль заслінки. Відрегулюйте кришку стартера відповідно до специфікації. Приєднайте з’єднувальний шланг між частиною дросельної заслінки та вакуумною коробкою.

Перевірте та відрегулюйте прискорювальний насос

Перевірте положення важеля насоса. У положенні холостого ходу при робочій температурі двигуна не повинно бути люфту між важелем насоса і штоком поршня.

Публікація


Повністю відкрити дросель.

Публікація


За допомогою викрутки повністю натисніть на шток поршня до точки тиску. Точка тиску повинна бути нижче точки повного навантаження - див. малюнок.

Публікація


Щоб виправити це, зігніть важіль насоса у відповідній точці.

Публікація


Перевірте жиклер уприскування. Під час відкриття дросельної заслінки концентрований насичений струмінь має бути спрямований на попередній розпилювач (внутрішню трубку Вентурі) з самого початку. Якщо є якісь відхилення, знову почистіть систему прискорювача.

Публікація


Технічний паспорт карбюратора Varajet II

Версії карбюратора Varajet II:

Публікація

Публікація

Публікація

Публікація

Публікація


Заміна частини дросельної заслінки:

У деяких старих карбюраторах з'єднувальний патрубок для примусового відкриття заслінки стартера з вакуумним керуванням розташований на корпусі поплавця.

На нових карбюраторах з'єднувальний патрубок розташований на частині дросельної заслінки.

При заміні частини дросельної заслінки зніміть з'єднувальну трубку для примусового відкриття заслінки стартера з вакуумним керуванням на корпусі поплавця.

Завжди використовуйте нове ущільнення на корпусі поплавця та частині дросельної заслінки.

Важливо:

Кришка карбюратора з системою холостого ходу NIC не підходить для попередніх карбюраторів цього типу. Якщо карбюратори зі старою системою холостого ходу оснащені кришкою для нової системи холостого ходу, двигун не зможе працювати на холостому ході!

Публікація

Публікація


P.S.

Ориг.https://www.senatorman.de/Varajet_II.htm

Рем.Комплект MEAT&DORIA MDS35G

Сам форум. https://www.senatorman.de/

Книжочка.https://www.ascona-info.de/Download/Sonstiges/Varajet_TI_C_44_1983.pdf

Opel Kadett D

#Supergramps