Воскресіння радарів мертвих зон


Особисте
25 грудня 2023
shpitzbergen
власник Opel Insignia Sports Tourer A Київ

Воскресіння радарів мертвих зон

Це найбільш тривалий і, можливо, навіть найбільш затратний ремонт за два роки володіння автомобілем.

Після покупки потрібно було виправити ряд технічних моментів, які особливо не впливали на їздові характеристики, але відчутно впливали на комфорт, такі як непрацююча одна із кнопок без ключового доступу чи радари мертвих зон.

При покупці, продавець одразу вказав про непрацюючий блок, були намагання його відремонтувати, але блок був окислений і зрозуміло було, що потребує ремонту.

Публікація

Публікація


Через декілька місяців після володіння авто, взявся до радарів мертвих зон. Варіанти вирішення проблеми з радарами мертвих зон 2 – реанімувати (ремонтувати) або купувати новий чи б\у з розборки. Обрано було варіант реанімувати, але в процесі дійшов до варіанту купівлі б\у. В купівлі є також 2 варіанти – купувати Б\у без гарантії чи купувати нові, але ціна від 549 євро. В даному випадку обійшовся лише варіантом 1. Але все поетапно.

Публікація


В Insignia стоїть 2 радари мертвих зон, що розміщуються в задньому бампері, саме ця особливість розміщення призводить до попадання бруду та вологи на самі радари, що призводить до потрапляння вологи і корозії.

Радар 1 (23173663) – розміщується ліворуч, являється master, який відповідає окрім оцінки дистанції, ще й керуючим.

Радар 2 (23173664) – розміщується праворуч, і відповідає за індикацію в дзеркалах.

Якщо виникла помилка на приборці про непрацюючі радари, але індикація в дзеркалах при запуску спрацьовує, зазвичай є пошкодження лівого блоку. Ще однією особливість даних блоків  є те що, в Insignia вони підходять від інших брендів GM: GMC, Buick, Cadillac.

Перші кроки в ремонті – це пошук того, хто зможе відремонтувати блок. Знайшов хлопців з Вінниці, напевно, до них потрапляли всі, хто мали проблеми з радарами, адже вони перші і єдині в пошуковій видачі. Робота з ними була тривалою і безрезультатною, 4 рази відправляв їм блок на ремонт і кожного раз обіцяли, що відремонтували, але дива не сталось, реанімувати радар не вийшло, як результат - гроші за ремонт повернули.

У вересні 2022 року, вдалось знайти блок на ebay від Cadillac Escalade за 75$ - це було дуже вигідна ціна, якщо враховувати ціну нового.

Публікація


Щоб зрозуміти чи працю блок без попередньої прошивки, потрібно під’єднати та переконатись чи працює індикацію, але виникла нова проблема – сам роз’єм проводки до блоку частково окис та декілька дротів взагалі відпало. Розпочався новий пошук роз’єму, як виявилось, даний роз’єм ідентичний із тим, що встановлюють на MAF-сенсор (13583440). Купував роз’єм в Китаї, була найнижча ціна і він був у наявності.

Публікація

Публікація


І знову, перепайка роз’єму та встановлення блоку. Залишився останній етап – прошивка до автомобіля. Здійснити можна декількома шляхами: самому, якщо є MDI та доступ до дилерського сайту, у людей, які мають можливість здійснювати прошивку, у офіційного дилера та можна спробувати через аматорський софт – GMProg. Через GMProg власноруч під’єднатись та вказати номер він у блоці не вдалось. Звернувся до Олега Nero, якого знають майже всі в Києві та Україні, хто хоче встановити додаткове обладнання на автомобілях GM.

Публікація

Публікація


70$ - і півторарічна боротьба здавалось уже завершена, але так не сталось, буквально через 2 місяці знову випала помилка і радари перестали працювати. За цей час звик до опції, але ж знову починаємо із самого початку. Тому вирішив зняти радари і уже в теплий час зайнятись ремонтом.

Обидва радари розібрав, як лівий (нещодавно встановлений б/у) так і правий старий, який раніше не знімав. Виявилось що тепер у лівому блоці з’явилась волога. Сам радар очистив від вологи і початків окислення.

Публікація

Публікація

Публікація


На весні фарбував задній бампер, і саме в цей час вирішив підкинути радари для тесту, але знову помилка та й додатково виявлено окислення основного роз’єму, що до якого під’єднувалась проводка радарів та парктроників.

Публікація

Публікація


Нова боротьба – купівля нового роз’єму (Ford 7U2Z-14S411-GA), розпіновка та перепайка, як результат – проблему не вирішено.

Публікація

Публікація

Публікація


Паралельно був уже в пошуках нового правого блоку, на який грішив, але ціни на ebay починались від 200 $, в той момент знайшов у запис на драйві, що там замінили косу (23165597). Ціна на неї у офіційного дилера складала 1700 гривень, що не сильно дорожче одного роз’єму (Ford 7U2Z-14S411-GA).

Публікація

Публікація


Пройшовши більше 2-х років боротьби, радари запрацювали, останній пів року проблема була прихована саме в проводці.

Публікація


Самі радари ще не захищав у бампері, але загерметизував, пробував навіть в термоусадку вкладати, але не вийшло і обклеїв додатково шаром ізоленти.

Публікація

Публікація

Публікація

Публікація

Публікація

Публікація


За 3 місяці експлуатації, жодних проблем, а головне – жодних повідомлень на приладової панелі при запуску.

Публікація

Opel Insignia Sports Tourer A Restyling