Ремонт регулятора обдува + чистка дренажа кондіціонера


Особисте
21 грудня 2023
TheAnswer
власник Renault Grand Scenic II Житомир

Якось одного дожливого дня, яб сказав сильно дожливого, я помітив, що приобдуві салона з'явився посторонній шум з вентилятора, і перебої з работою самого пропеллера) Погугливши на форумі одразу з'ясувалось що причиною може бути контакт на модуль керування пічкою, контакт плавиться. Я не довго думая дочекався вихідних, благо наступні дні дощу випадало не так багато, поїхав я робити обдув)

Усе поичинаеться з часткової розборки торпеди з сторони пасажира, для цього потрібно зняти бардачок і буде гарний доступ. З цього і почнемо)

Публікація


Спочатку за допомогою пластикового шпателя з алііка, знімаємо боковину торпеди, і від'єднуємо вішку на перемикач подушки безпеки. І за ним відкручуємо болти кріплення.

Публікація


Далі переходимо центральну частину, там болти зховані за центральною панелю. Там усе про тим же шпательком піднімаємо верхню частину бороди (вона на защьолках) Ручку селектора АКПП знімаємо, просто витягуємо вгору. І для нас відкривається доступ до болтів кріплення центральної панелі.

Публікація


Для зручності верхню частину подвигаємо, її просто тянути на себе.

Публікація


І відручуємо болти.

Публікація


Саму центральну панель знизу смикаємо на себе, вона на кліпсах, повністю знімати центральну панель не треба, достатньо її потянути трохи щоб був вільний доступ до болта з правої частини який кріпить бардачок)

Публікація

Публікація


Далі я вирішив викручуемо болт під бардачком біля центральної губи. Болт під гаглушкою.

Публікація


Ще є болт біля правої стойки, він схований за пластиком у ніг пасажира, от там то мене і чекали сюрпризи, в приємному розумінні))

Публікація


Зняв ши пластик побачив не тільки болт під Торкс) Але й пакетик странний) Це оказався кеш бек з Швейцарії, авато саме з цієї країни в 21-му році приїхало)

Публікація

Публікація


Продовжуємо далі) відкриваємо бардачок і відкручуємо ще болти в середині бардачка)

Публікація


От тепер то можно його і зняти потянувши на себе, за ниш треба від'єднати трубку подачі холодного повітря в бардачок. Ще для зручності я витяг пластиковий короб повітря, який йде йде в праву стійку і в ноги пасажирам другого ряду.

Публікація


І от тут то ще маленький кешбек) Колись в школі мінялись такими скляними кульками, ще й в наклейки їх також вигравали)) прям ностальджі))

Публікація

Публікація


Попутньо вирішив прочитити дренажі для зливу конденсата, від'єднуємо центральний короб який прикриває селектор КПП, в низу біля ніг на цьому коробі виймаємо дві пластикові кліпси інструментом з аліка)) і витягуємо увесь короб насебе, і відкривається гарний доступ до самого дренажа, колись хотів не Сценік, а Меган 2 і дізнавався про нього, і багато вичитав, що добратись до дренажа там дуже складно, а якщо не почистити то під ковром вода збираеться, може я не правий, може в Меганах ще простіше чим в Сценіках то поправте, я відштовкуюсь від статтей на форумах))

Публікація


Сам патрубок від'єднується просто, внизу його просто виймаємо, а вот в горі він з відливом трохи сильніше висмикнути треба)

Публікація


Трубка дренажа власною персноною)

В середині він таки був грязний і трохи забитий, тому чистимо і ставимо назад, ііііі повертаємось до наших баранів)) Заглядуємо під торпеду і бачимо винувадця нашого дня) Кріпиться він на Торксі і на маленькій защолці, від'єднуємо і виймаємо.

Публікація


Одразу вийняв штекер, і одразу усе стало ясно) Контак №2 був поплавлений, і був нарушенний контакт, ножиком акуратно прочистив контак продзовин, вставив в резистор вентилятора включив ііііі усе заработало))

№2 поплавився
№2 поплавився


Ще звернув увагу що сам контакт вже ремонтували, була думака припаяти напряму до плати, бачив як робили на форумах, але на платі ніяких пошкоджень (бувають випадки коли і на платі контакт плавиться) є мисля купити таку фішку окремо і просто поміняти, а поки залишив так.

сліди ремонту
сліди ремонту

стан плати гарний без пошкоджень
стан плати гарний без пошкоджень

плата в зворотньому вигляді
плата в зворотньому вигляді


Так як сам кабель протянутий через внутрішній платик, а дріт до фішки перемотаний типу шумкою, я також вирішив перемотати тканевою ізолентою)

Забігаючи наперед, статтю пишу 21.12.23, фішку яка поплавилась я ще не міняв, і усе працює без усяких нарікань)

Публікація


Зборка проходить в зворотньому порядку, прокладаючи провода в середину, знайшов ще один 2-х контактний провод з датчиком! вияснив що це датчик інтенсивності освітлення (потрібен для регулювання обдуву, в авто режимі) але він без верхнього ковпачка( З цим теж потрібно розібратись, але це зовсім інша історія)))

Усіх рівних доріг, гарних краевидів, і мирного неба!

Renault Grand Scenic II Restyling

Grandii