Заміна лівого дзеркала заднього огляду на європейське


Тюнінг
26 вересня 2021
dimahatchet
власник Mazda 3 BM Київ

Ліве дзеркало заднього огляду на авто зі штатів це окремий вид знущань і викликає питання: "якого біса вони так зробили, нічого ж не видно?" Може тому і аварій там багато, як варіант.

Була в мене спроба виправити ситуацію за допомогою маленького додаткового дзеркальця, але якось мені не зайшло, ні вигляд, ні UX

Публікація


Також сам дзеркальний елемент був покоцаний, після мийки прям були помітні чорні цятки. Тож я вирішив поміняти його на європейський варіант.

Перечитавши багато повідомлень на цю тему у чатіку в Telegram Mazda 3 (3rd Gen: BM, BN) Україна зрозумів, що найголовніше це зрозуміти яке кріплення елементу тобі шукати. Виявилось, що японська та мексиканська збірки відрізняються у цьому моменті. Дякую SergSlim за підказку:

"напис на корпусі, який свідчить про те, що це мексика — SMR"
Публікація


У мене його не було, тож шукав для японської збірки. Схоже, що потрібний парт номер це BPM9-69-1G7

Публікація


Сам дзеркальний елемент попався мені на Allegro.pl і коштував 1750 грн + 180 грн доставка через Meest до України. Загальна сума 1932 грн/ 73$ і 6 днів очікування з моменту замовлення.

Заміна начебто і не складна, але страшно, щось зламати. Ось це відео передивився перед заміною

Спочатку зовнішній кут відводимо максимально вперед, щоб дати доступ пальцям. Давити треба максимально в центрі, щоб не тріснуло, поки 3 фіксатори на відійдуть

Публікація

Публікація


Переставляємо проводи обігріву та індикатора сліпих зон на новий елемент, перевіряємо роботу та ставимо на місце. Це мабуть був найстрашніший момент, коли треба реально надавлювати на скло, поки воно не стане на місце.

По огляду, як кажуть, небо і земля. В європейське, без наближення, видно набагато більше. Навіть було не звично перший час, особливо під час паркування.

Публікація


Через якийсь почав кайфувати, більше видно, безпечніше маневри. Ще на старому дзеркалі бувало що якийсь SUV ззаду на світлофорі міг сліпити, тут ця проблема пропала. Чорна смуга на елементі, після якої вже є викривлення, не напружує.

Дзеркальний елемент оригінальний, тому індикація сліпих зон однакова на лівому та правому дзеркалах.

Публікація

Mazda 3 BM