Сенсорний екран від Mazda 6 в Mazda 3 BN


Електроніка
5 жовтня 2022
SidMeyer
власник Mazda 3 BN

Знайома картина для власників Мазд с системою MZD Connect 1:

Публікація


Я досить довго їздив з плямою на дисплеї і непрацюючим по середині тачем але коли до цього додались фантомні натискання, настав час діяти. Варіанти були наступні (окрім як просто відключити тач):

1. Новий тач з рамкою з Алі ($145).

2. Вживаний ГП з надією, що з тачем все нормально ($100-200).

3. В одному з чатів проскочив третій варіант. Ніби як підходить тач від Mazda 6. Продається без рамки на Алі за $27 з доставкою.

Пізніше з’явився ще один, не перевірений варіант. Про нього в кінці.

Обрав третій. 2 тижні і ось це чудо:

Публікація


Зняв CMU скориставшись одним з відео на Youtube. Розібрав дисплей, і перший тривожний дзвіночок:

Публікація


Оригінальний шлейф “вузький”, а новий розширюється ближче до скла. Не біда, подумав я, головне, щоб працював. Також відрізняються вушка, яким він фіксується в роз’ємі. Підріжемо.

Зняв плату разом з LCD панеллю. Тач приклеений до передньої рамки по всій площині. На білому аркуші добре видно пожовтіння.

Публікація


Прогрів тач феном для волосся, піддів заточеною пластиковою карткою по периметру і зняв цілим.

Публікація


Клей відмивав тим, що було під рукою: антисептик на основі ізопропилового спирту і засіб для миття вікон. Як виявилось, пожовтів не сам тач, а клей, і повністю жовтизна не відмивається, тож якщо з тачем почались проблеми - краще одразу його зняти, а вже потім думати про новий.

Публікація


А далі вже тривожний дзвін - шлейф на новому тачі зміщений десь на 4 мм в бік. А через його широку форму він не дуже вигинається і ледь дотягується до роз’єма. Якось таки підключив і пішов у машину перевіряти. Підключаю і… не працює. Взагалі нуль реакції.

Подивився в лупу на обидва шлейфа. Виявляється розпіновка різна. Думав, це фіаско.

Але потім помітив, що розпіновка ніби як дзеркальна. Знайшов 2 піни, до яких іде один спільний широкий провідник і які розміщені дзеркально на двох тач скрінах. Вирішив, що це щось типу “живлення” частини екрану, і коли живлення потрапляє на “сигнальні” піни, то тач працювати не може. Заклеїв ці піни скотчем і ще 2 дзеркальні від них. Підключив, і тач запрацював. Лише половина тача і координати зовсім не правильні, але зрозуміло, що електричні параметри співпадають. Значить, надія є.

Думав кинути провідок, щоб подати “живлення” на ті піни, а потім пробувати відкалібрувати координати в лінуксі CMU, але це не факт, що запрацює і точно не працюватиме на нових прошивках де немає доступа по SSH.

Вирішив спробувати перевернути тач шлейфом догори і підключити через перехідник (шлейф-подовжувач). В цьому випадку шлейф якраз буде підключений правильними пінами в роз’єм. Для цього потрібен реверсний 50-піновий шлейф з кроком 0,5 і з’єднувач шлейфів: платка з двома роз’ємами. Їх не проблема купити в радіомагазинах.

Для експериментів знайшов підходящий шлейф у старому DVD-RW приводі. Правда, прямий, а не реверсний. З’єднувача немає, тому просто притиснув шлейфи контактами один до одного, затис прищіпкою. Підключаю, і… все працює!

Але тут нові виклики. По-перше, широкий шлейф зверху не пролазе через розділювальну рамку, яка відділяє тач від LCD-панелі. Не біда, підпиляю.

По-друге, тач має доріжки в склі по периметру і в нижній частині ці доріжки ширші, ніж зверху, і коли я перевернув тач, то їх стало видно через “скло”. Треба зміщувати тач вгору десь на 3 мм, щоб приховати їх, а також, щоб координати натискань були ближчими до координат на екрані.

Для цього треба пиляти передню рамку. Думав, воно того не варте, але втрачати нічого, все одно або буду брати новий тач для BN з рамкою, або новий CMU. Узяв канцелярський ніж і вирізав верхній обмежувальний бортик, в який впирався тач. Довелось також зрізати середній язичок, за який кріпиться задня стінка.

Прорізав також щілину під шлейф в розділювальній рамці. Чекати закінчення вихідних і їхати в радомаг не було терпіння, тож зклеїв шлейфи скотчем, обклеїв з обох боків м’яким скотчем і притиснув зігнутим дротом від якоїсь пружинки, заізолював, щоб не закоротило щось на платі.

Публікація


Зовсім забув. Сам тач приклеїв по периметру двостороннім скотчем, але не до передньої рамки за “склом”, а до розділювальної.

Підключив - все працює. DTC-помилка B108E04 по дисплею пропала.

Публікація


P.S. Розглядаючи уважніше сенсорні екрани на Ali помітив, що варіант для CX-5 ніби як має “правильну” розпіновку. Правда, він іде вклеєний в рамку, з якої його доведеться виривати. Шлейф широкий, мабуть трохи доведеться попиляти. Обійдеться десь у $45. Рекомендувати не можу, бо не перевіряв.

Mazda 3 BN